site.btaДве дузпи, отсъдени с ВАР на мача в Благоевград; Пирин с първи домакински успех през сезона

снимки: БТА
Първенство на България по футбол, среща от 10-ия кръг в Първа лига:
Пирин (Благоевград) - Крумовград        1:0 (1:0)
Голмайстори: 1:0 Венцислав Бенгюзов 45+2-дузпа
*пропусната дузпа: Александър Колев (Крумовград) - 76-а минута
Жълти картони: Мартин Бачев, Юго Комано, Венцислав Бенгюзов (Пирин), Александър Георгиев,
Божидар Кацаров, Даниел Миланович (Крумовград) Главен съдия: Васил Минев (София) ВАР-съдия: Георги Кабаков (Пловдив) Стадион "Христо Ботев": 2800 зрители Състави: Пирин (Бл): Максим Ковальов, Юго Комано, Мартин Бачев, Дмитро Семенив, Иван Тасев (90+3 - Владимир Медвед), Аюб Улам Батас,
Александър Дюлгеров, Аймен Суда (85 - Даниил Кондраков), Андрей Йорданов (90+6 – Христо Попадийн),
Борис Тютюков, Венцислав Бенгюзов Крумовград: Янко Георгиев, Божидар Кацаров, Александър Георгиев (85 - Бисер Бонев), Матей Шимич, Калоян Пехливанов,
Вячеслав Велев (85 - Джеферсон Манярес), Серкан Юсеин, Даниел Миланович, Диего Рапосо, Александър Колев, Китан Василев (46 - Джунейт Али)

Пирин (Благоевград) постигна втора победа в първенството на България по футбол след като на свой терен надви Крумовград с 1:0. Това е първи домакински успех на орлетата този сезон, а предишните им три точки бяха взети при визитата на Хебър преди седмица.

Единственото попадение вкара Венцислав Бенгюзов в добавеното време на първата част от дузпа, която беше отсъдена с дълго преглеждане от системата за видеопомощ (ВАР). Тимът на Крумовград можеше да стигне поне до точка, тъй като също получи дузпа и пак с дълго разглеждане от ВАР-екипа. Стражът на домакините Максим Ковальов обаче отрази с крак удара на Александър Колев.
    С този успех пиринци събират 7 точки и вече са на 14-о място, докато Крумовград е на 8-о място с 13.
    Лошият терен затрудняваше и двата отбора и в 12-ата минута Александър Колев от гостите можеше и да стигне до гол, но при овладяване топката му избяга и той ритна нескопосано. Домакините отговориха с положение пред Юго Комано. Пристигналият от Дунав (Русе) френски атакуващ халф изпревари Калоян Пехливанов и излезе срещу вратаря Георгиев, който обаче бързо се ориентира, направи 3-4 крачки и грабна топката от краката му. Гостите отговориха с удар с глава на Китан Василев, оказал се слаб за Ковальов.
    Домакините стигнаха до преднина в резултата в добавеното време от дузпа, която беше отсъдена благодарение на помощта на системата за видеопомощ на съдиите (ВАР). На монитора в стаичката беше Георги Кабаков, който подсказа на колегата си на терена Васил Минев, че Александър Георгиев е настъпил Аймен Суда при опит да влезе с топка в наказателното поле. Гостите протестираха, но това не им помогна. Венцислав Бенгюзов вкара от 11-те метра и даде аванс на Пирин.
    През второто полувреме темпото не се повиши кой знае колко. Първата ситуация за гол дойде в средата на частта и беше за гостите. В 64-ата минута нисичкият Джунейт Али стреля с глава след подаване на Диего Рапосо. Топката обаче кацна на сглобката на гредите за щастие на вратаря на Пирин Максим Ковальов.
    В 74-ата минута отново ВАР се намеси, за да бъде отсъдена дузпа за гостите. При центриране от дясно Александър Колев, Борис Тютюков и Андрей Йорданов скочиха за висока топка. При падането на топката обаче тя се удари в лакътя на Йорданов. Съдията Минев отиде да гледа ситуацията на монитора край терена и след кратко колебание посочи бялата точка. Вратарят Ковальов обаче спаси удара на Алекс Колев и запази преднината на своите.
    До края на срещата нервите преобладаваха, а гостите имаха две добри атаки, които обаче бяха пропилени.

Към 16:17 на 24.07.2024 Новините от днес