site.btaЛацио стигна само до точка при домакинството си на Монца

Лацио стигна само до точка при домакинството си на Монца
Лацио и Монца не излъчиха победител / снимка: АП

Отборите на Лацио и Монца завършиха наравно 1:1 в мач от петия кръг на италианската Серия "А".

Всичко по-интересно на "Олимпико" в Рим се случи през първата част, когато паднаха и двете попадения.

Домакините откриха резултата в 12-ата минута чрез Чиро Имобиле. Ветеранът бе точен от дузпа, която бе отсъдена заради нарушение на Патрик Чурия.

Пет минути по-късно Дани Мота вкара гол за Монца, но той бе отменен заради засада.

Гостите все пак стигнаха до изравняването в 36-ата минута. Тогава Роберто Галярдини се оказа най-съобразителен и стигна първи до една ничия топка, за да я прати с мощен удар в мрежата на Иван Проведел за 1:1.

Веднага след почивката Галярдини бе близо и до втория си гол, но този път остана на сантиметри от целта.

В 57-мата минута Лацио пропусна най-добрия си шанс да стигне до трите точки, след като удар на Имобиле се отби в гредата.

Четвърт час преди края гол на Монца за втори път бе отменен заради засада.

В класирането Лацио е на 15-о място с четири точки, докато с точка повече Монца е на 13-а позиция. Двата отбора са разделени от тима на Рома, който довечера гостува на Торино.