site.btaЖирона продължава стабилното си представяне в Испания с победа срещу Майорка

Жирона продължава стабилното си представяне в Испания с победа срещу Майорка
снимка: АП

Жирона продължава силното си представяне в испанското първенство и в среща от шестия кръг победи с 5:3 у дома Майорка. Каталунците постигнаха пети пореден успех и клубен рекорд в елита, като вече имат 16 точки на върха в класирането в Примера дивисион.

Ведат Марики даде аванс за гостите в четвъртата минута след точно изпълнение на дузпа, но след това голове на Давид Лопес, Артьом Дувбик от дузпа и Иван Мартин след асистенция на Савио направиха пълен обрат за Жирона до 37-ата минута на двубоя.

"Червено-белите" реализираха още две попадения, които бяха дело на Янгел Ерера в 45-ата минута и на Савио 12 минути след началото на второто полувреме.

Абдон Пратс и Матия Настасич върнаха два гола в полза на отбора от Балеарските острови в последните секунди на срещата на "Естади Монтиливи".

По-късно тази вечер Барселона играе у дома срещу Селта Виго, докато Реал Мадрид гостува на градския си съперник Атлетико Мадрид в неделя в дербито на кръга.