site.btaХристо Янев спечели първа победа начело на Ботев (Враца), Берое продължава да губи и при новия треньор Ачиари

Първенство на България по футбол, среща от 10-ия кръг в efbet Лига:
Ботев (Враца) - Берое (Стара Загора)        1:0 (0:0)
Голмайстори: 1:0 Даниел Генов 56
червен картон: Франко Рамос (Берое) - 84-а минута
жълти картони: Момчил Цветанов, Диого Барбоса, Стефан Велев, Мартин Кавдански,
Мартин Христов (Ботев Враца), Лучиано Скуадроне, Карлос Пехаме (Берое) Главен съдия: Насимир ел Хатиб (София) ВАР-съдия: Станимир Тренчев Стадион Христо Ботев: 4000 зрители Състави: Ботев (Враца): Федерико Бариос, Едуардо Кунде, Браян Мендоса, Мартин Христов, Марио Киконда (46 - Марко Мажуга), Стефан Велев,
Спас Георгиев (85 - Мартин Кавдански), Мартин Смоленски (73 - Красимир Тодоров), Даниел Генов (64 - Жан Пиер да Силва),
Момчил Цветанов, Мирослав Маринов (46 - Диого Барбоса) Берое (СтЗ): Родриго Ачинели, Густаво Каскардо (63 - Сантяго Годой), Франко Рамос, Франческо Селесте (73 - Карлос Пехаме),
Лучиано Скуандроне, Джорди Говеа (73 - Енцо Еспиноса), Джани Политино (83 - Бруно Шмуц), Едуин Ласо Рамос,
Тиаго Сияс, Майк Севайос, Вини Трибуле (63 - Енцо Ойос)

Ботев (Враца) постигна важна победа над Берое на старта на 10-ия кръг на първенството, налагайки се с 1:0. Единственото попадение вкара Даниел Генов в 56-ата минута, възползвайки се от елементарна грешка на защитник и вратаря на гостите.
    С днешната си победа врачани имат 9 точки и се изравниха с Ботев (Пловдив) и Локомотив (София) в позициите 11-13. Берое е на 6-о място с 13 пункта.
    И двата отбора влязоха в мача с нови треньори. Врачани махнаха Даниел Моралес, който получи сериозен кредит на доверие въпреки най-лошата атака и най-слабата защита в първите девет срещи. Христо Янев зае мястото му, а днес се поздрави и с първата си победа.
    Хосе Луис Ачиари - работил дълго време в Испания аржентинец, седна на мястото на Густаво Араголаса. Подозренията, че Ачиари идва с идеята да играят аржентинците в Стара Загора, се потвърдиха. В стартовия състав той пусна девет свои сънародници, един италианец и завърналия се в отбора Вини Трибуле. Bъпреки 100-процентовото използване на легионери, играта на Берое беше ужасно слаба - за цялото второ полувреме тимът отправи едва един удар. Неговата сериозност обаче нямаше как да създаде каквито и да е проблеми на Федерико Бариос, който пазеше за Ботев (Враца).
    Берое продължава и негативната си серия от вече четири поредни поражения и голова разлика 0:11.
    Първата голова възможност беше в 14-ата минута, когато Вини Трибуле овладя топката и подаде на Марк Севайос. Капитанът на беройци влезе в наказателното поле и стреля по диагонала от ляво, но топката мина до гредата. Минути по-късно Берое можеше и да изостава в резултата, но вратарят Ачинели внимаваше и улови топката след нелепо изчистване на Селесте при центриране на Мирослав Маринов.
    Десетина минути преди края в рамките на 120 секунди двата отбора пропуснаха по една добра възможност. Първо Вини Трибуле изпусна за гостите. Той получи на 10-ия метър, завъртя се и стреля, но Бариос улови. В ответната атака Брайън Мендоса влезе от фланга и  би по диагонала, но топката мина край гредата.
    Bрачани опитаха да създадат напрежение за гостите в началото на второто полувреме и най-напред Мартин Смоленски получи топката в наказателното поле от ляво, но стреля до гредата в аут. Гол падна в 56-ата минута по доста нелеп за гостите начин. Изритана топка уж беше пазена от Скуадроне, вратарят Ачинели закъсня да излезе и от това се възползва Даниел Генов, който се мушна между двамата и просто отклони кълбото, за да остане сам срещу вратаря.
    В 79-ата минута гостите от Стара Загора отправиха първия си сериозен удар за второто полувреме. Влезлият като резерва Ойос опита да изненада Бариос на вратата на врачани, но изпрати топката право в обсега му и стражът извади над горната греда.
    В края на срещата при една контраатака Ботев (Враца) можеше да стигне и до втори гол, но най-напред Марко Мажуга извади червен картон на Рамос от Берое, който го спря непозволено. След това Мажуга изведе Диого Барбоса, който обаче не успя да улучи вратата, останал на чиста позиция.

Към 14:32 на 24.07.2024 Новините от днес