site.btaОтборът на Миньор и играчи от националния тим на България спечелиха турнир по баскетбол 3х3 в София

снимка: Българска федерация по баскетбол

Миньор и част от момичетата в националния отбор на България спечелиха турнира по баскетбол 3х3, провел се в Северния парк в София през уикенда. Надпреварата бе организирана от Българската федерация по баскетбол и Фондация "София - Европейска столицата на спорта".

Конкуренцията при юношите бе изключително голяма, като в надпреварата се включиха общо 15 отбора. На финала Миньор надви тима на Евробаскет с 15:8, а бронзовите медали станаха притежание на състава на Локомотив София.

При девойките първите две места бяха заети от баскетболистките в разширения състав на България за предстоящите европейски финали по баскетбол 3х3, които ще се проведат в Гърция в края на седмицата.

Първи завърши отборът с участието на Моника Борисова, Гергана Маданкова и Димана Костова, който в изключително оспорван финал победи тима на Деница Манолова, Елена Драгоева и Ивана Славова с 13:11. Трети финишира Шампион 2006.

В конкурса за тройки най-точни бяха Валентин Казаков и Деница Манолова, а призът за забивки бе спечелен от Егор Манохин.

Призьорите в надпреварата получиха купи, медали и предметни награди.

Към 13:19 на 01.07.2024 Новините от днес