site.btaЧелси завърши без голове при гостуването на Борнемут в мач от английската Висша лига

снимка: АП

Челси завърши 0:0 при гостуването си на Борнемут в 5-ия кръг на английската Висша лига и така лондончани остават само с една победа от началото на сезона и актив от 5 точки, който го нарежда в долната половина на класирането. Домакините пък са без победа и с 3 точки заемат 14-о място.

Притиснати от очакванията, гостите от Челси започнаха доста активно мача и в първите 10 минути създадоха две добри възможности. Най-напред украинското крило Михайло Мудрик, който все повече намира най-добрата си форма, проби и влезе. Изстрелът му се отби от крака на бранител и излезе над горната греда. Веднага след него и Конър Галахър пропусна възможност за Челси.

Домакините от Борнемут опитаха няколко изстрела от средно и далечно разстояние, в това число и от свободни удари. Роберт Санчес обаче нямаше особени притеснения. До края на първата част още една възможност се откри за Челси, но пак Галахър изпрати топката от десетина метра над гредата.

Второто полувреме започна по сходен сценарий, а в третата му минута Рахим Стърлинг пропусна чудесен шанс за Челси. Той стреля, топката се отби в сглобката на гредите, върна се при Лейви Коулиул, който я добави в мрежата. Но защитникът на Челси е бил в положение на засада и съдиите не зачетоха попадението.

След това обаче дойдоха минутите на черешките и в рамките на 5 минути преди да изтече час игра вратарят Санчес се превърна в герой за Челси. Той спаси точката за своите, след като спаси изстрели на Данго Уатара и Доминик Соланке. До края на мача пък и Стърлинг имаше още една чудесна възможност за гол, но късметът не беше с бившия футболист на Манчестър Сити.

Първенство на Англия по футбол, срещи от петия кръг:
Борнемут – Челси   - 0:0 от събота: Уулвърхямптън – Ливърпул  - 1:3 Астън Вила – Кристъл Палас – 3:1 Фулъм – Лутън – 1:0 Манчестър Юнайтед – Брайтън – 1:3 Тотнъм – Шефилд Юнайтед – 2:1 Уест Хям – Манчестър Сити – 1:3 Нюкасъл – Брентфорд – 1:0 по-късно днес: Евертън – Арсенал в понеделник: Нотингам - Бърнли временно класиране: 1.  Манчестър Сити    5   5   0   0  14:3  15 точки  2. Тотнъм             5   4   1   0  13:5  13 3. Ливърпул           5   4   1   0  12:4  13 4. Брайтън            5   4   0   1  15:7  12 5. Арсенал            4   3   1   0   8:4  10 6. Уест Хям           5   3   1   1   10:7 10 7. Астън Вила         5   3   0   2   11:10 9 8. Кристъл Палас      5   2   1   2   6:7  7 9. Фулъм              5   2   1   2   5:10 7 10. Брентфорд         5   1   3   1   8:6  6 11. Нюкасъл           5   2   0   3   8:7  6 12. Нотингам          4   2   0   2   6:6  6 13. Манчестър Юнайтед 5   2   0   3   6:10 6 14. Челси             5   1   2   2   5:5  5 15. Борнемут          5   0   3   2   4:8  3 16. Уулвърхямптън     5   1   0   4   5:11 3 17. Шефилд Юнайтед    5   0   1   4   5:9  1 18. Евертън           4   0   1   3   2:8  1 19. Лутън Таун        4   0   0   4   2:10 0 20. Бърнли            3   0   0   3   3:11 0

Към 01:27 на 06.07.2024 Новините от днес