site.btaДавид Алонсо спечели за трети път през сезона в Moto3

Давид Алонсо спечели за трети път през сезона в Moto3
Снимка: АП

Давид Алонсо (Колумбия, GASGAS Aspar Team) спечели третата си победа за сезона в клас Moto3 от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта, след като стигна първи до карирания флаг в Гран при на Мизано.

Колумбиецът бе фокусиран върху пестене на гумите в 20-те обиколки на писта "Марко Симончели" и в крайна сметка спечели впечатляваща битка с Хауме Масия (Испания, Leopard Racing) и Дениз Йонджу (Турция, Red Bull KTM Ajo).

Йонджу поведе в последната обиколка на състезанието, а зад него Алонсо успя да изпревари Масия в завой номер 10. Три шикана по-късно турчинът допусна голяма грешка и излезе от пистата, което позволи на двамата му съперници да го изпреварят.

Така Алонсо спечели с 0.036 секунди пред Масия, който в края също допусна грешка и загуби оспорваната битка с колумбиеца от GASGAS. Йонджу се качи на третото място на подиума с изоставане от 0.237 секунди.

В Moto3 лидер продължава да бъде Даниел Олгадо (Испания, Red Bull KTM Tech3), който днес не успя да влезе в топ 10. Той е със 161 точки и четири пред Аюми Сасаки (Япония, Liqui Moly Husqvarna Intact GP), който стигна до седмото място в Мизано.

Масия е трети със 149 точки, следван от Йонджу със 144, Алонсо със 130 и други.

Към 22:19 на 24.07.2024 Новините от днес