site.btaДевойките на Пълдин спечелиха турнира за Купата на Кока-Кола в Пловдив след разгром с 16:1 над Ботев във финала

Снимка: Организатори - Купата на Кока-Кола

Отборът на Пълдин (Пловдив) спечели футболния турнир за девойки за Купата на Кока-Кола, който се проведе на стадион "Пловдив" в града под тепетата. Надпреварата е част от националната програма "Децата и футболът" и бе организирана от Асоциацията на българските футболисти, с подкрепата на БФС и Община Пловдив.

В състезанието участваха 8 отбора, съставени от девойки, родени след 01.01.2012 година.

Във финалния двубой момичетата от Пълдин разгромиха съгражданките си от Ботев с 16:1. На трето място завърши ФК Звездичка (Бургас) след успех с 4:1 над ФК Труд (с. Труд).

Мачът за 5-6-о място предложи още едно пловдивско дерби. В него ФК Академия Лион победи убедително ФК Лион 2017 с 5:1. На седмо място завършиха девойките на Родопа (Смолян), които се наложиха над връстничките си от Раднево с драматичното 6:4.

Купата на шампионките от Пълдин връчи Мила Христова - вицепрезидент на Асоциацията на българските футболисти.

Всички отбори получиха футболна екипировка, топки и индивидуални награди, осигурени от генералния спонсор Кока-Кола.

В награждаването на призьорите се включиха още председателят на Зоналния съвет на БФС - Пловдив Огнян Златков, управителят на стадион "Пловдив" Иван Димов и легендата на пловдивския футбол Владимир Фатов.

Ето и индивидуалните награди, които бяха раздадени на турнира:

Най-добър вратар: Ирен Георгиева (Пълдин)
Най-добър защитник: Лия Илиева (Пълдин)
Най-добър полузащитник: Лора Колева (Звездичка)
Най-добър нападател: Зора Христева (Пълдин)
Голмайстор: Юлиана Гуцева (Ботев)
Най-техничен състезател: Михаела Петрова (Пълдин)
Най-полезен състезател: Калина Кузманова (Ботев)
Най-добър състезател на турнира: Злати Панайотова (Лион 2017)
Най-добър треньор: Ангел Славов (Пълдин)
Награда за принос към турнира получи Никола Ликов от Община Пловдив - отговорник за сигурността на надпреварата.

Към 22:23 на 24.07.2024 Новините от днес