site.btaСпартак победи Фратрия във варненското дерби от предварителния кръг на турнира за купата на България

Спартак Варна продължава напред за купата на България / снимка: БТА

Отборът на Спартак Варна се класира за 1/16-финалите в турнира за купата на България по футбол.

Във варненското дерби от предварителния кръг на турнира втородивизионният Спартак се наложи с 3:1 над третодивизионния Фратрия.

До почивката "соколите" поведоха с 2:0 с голове на Ахмед Ахмедов в 23-тата и 37-мата минута.

В 67-мата минута Ахмедов оформи хеттрика си, а пет минути по-късно Денис Васин реализира почетния гол за Фратрия.

от 5 септември:
ФК Кюстендил – Дунав (Русе) - 1:1 в редовното време и продълженията, 2:4 при дузпите