site.btaЕтър постигна обрат срещу Локомотив София в Първа лига

Етър постигна обрат срещу Локомотив София в Първа лига

Мач от осмия кръг в Първа футболна лига:

Локомотив София - Етър          1:3 (1:2)
голмайстори: 1:0 Симеон Мечев 7, 1:1 Крум Стоянов 23, 1:2 Кольо Станев 45, 1:3 Мартин Николов 52
червен картон: Пламен Димов (Етър) 72
жълти картони: Красимир Милошев, Симеон Мечев (Локомотив), Мартин Моран, Георги Александров, Ивайло Димитров (Етър)
главен съдия: Кристиян Колев
стадион "Локомотив", София
състави
Локомотив: Александър Любенов, Ивайло Найденов (82-Валентин Николов), Алан Диас, Бруно Франко (56-Галин Минков), Диме Димов, Диого Тешейра (38-Красимир Милошев), Красимир Станоев, Симеон Мечев, Фелипе Райън (46-Стив Траоре), Калоян Кръстев, Карлос Франса (58-Димитър Митков)
Етър: Мартин Величков, Валери Христов, Пламен Димов, Георги Ангелов, Крум Стоянов (43-Мартин Николов), Мартин Моран (83-Мариян Иванов), Янко Ангелов, Кольо Станев (82-Хавиер Бетегон), Владислав Найденов, Мартин Тошев (83-Ивайло Димитров), Николай Янков (66-Георги Александров)

Локомотив София загуби след обрат с 1:3 у дома срещу Етър в двубой от осмия кръг в Първа лига.

В седмата минута столичани взеха аванс след попадение на Симеон Мечев, който получи подаване от Фелипе Райън и с левия крак прати топката в горния ъгъл на вратата на гостите.

Шест минути след това Карлос Франса подаде в наказателното поле, кълбото достигна до Калоян Кръстев, но шутът му беше отразен от Мартин Величков.

В 23-ата минута "болярите" изравниха резултата. Кольо Станев проби и центрира, а Крум Стоянов с удар от въздуха изравни резултата.

По-малко от 180 секунди след това Етър можеше да достигне до пълен обрат. Мартин Тошев на далечната греда засече топката от въздуха, но на сантиметри от гредата.

Седем минути преди почивката Ивайло Найденов подаде за Калоян Кръстев, който с глава отново не намери целта.

В заключителните секунди на първата част Мартин Тошев и Кольо Станев комбинираха в наказателното поле. Станев шутира, но ударът му беше блокиран, а при повторния му опит Етър поведе с 2:1.

Седем минути след почивката столичани допуснаха още едно попадение. Мартин Моран би след изпълнение на ъглов удар, а Мартин Николов беше на точното място и отбеляза за 3:1.

В 72-ата минута гостите останаха в намален състав заради червен картон на Пламен Димов, който хвана за гушата Красимир Милошев от Локомотив.

Локомотив допусна четвърта поредна загуба и се намира на 12-то място с шест точки. Етър записа първи успех за сезона след изиграването на 7 двубоя и има само 4 точки на 15-та позиция.

Към 08:26 на 26.07.2024 Новините от днес