site.btaПетима различни футболисти вкараха за Лудогорец при победата над Берое

Петима различни футболисти вкараха за Лудогорец при победата над Берое
Снимка: БТА

Лудогорец - Берое 5:0 (2:0)
голмайстори: 1:0 Франко Русо 19, 2:0 Бърнард Текпетей 3:0 Якуб Пиотровски 66, 4:0 Кайо Видал 74, 5:0 Спас Делев 84

Разград, стадион "Хювефарма Арена"
Съдия - Драгомир Драганов
Асистенти - Христо Хаджийски, Димо Вълчев
жърти картони - Доминик Янков (Лудогорец), Едвин Ласо, Франко Минго (Берое)

състави:
Лудогорец: Симон Слуга, Франко Русо (46 - Георги Терзиев), Оливие Вердон, Иван Йорданов (63 - Клод Гонсалвеш), Марсел Хайстер, Якуб Пиотровски (73 - Доминик Янков), Франсиско Сон, Педро Нареси, Бърнард Текпетей, Рик Джонатан (63 - Кайо Видал), Руан Секо (67 - Спас Делев)

Берое: Родриго Ачинели, Густаво Каскардо (90+2 - Джани Тума), Франко Минго, Франческо Селест, Лучано Скуадроне, Енцо Еспиноса, Едвин Ласо (90+2 - Илиян Стоянов), Васил Василев (46 - Божидар Пенчев), Дамян Йорданов (46 - Бруно Шмуц), Тиаго Сейхас (76 - Стефан Гаврилов), Майк Севайос

Лудогорец се наложи убедително над Берое с 5:0 в късния неделен мач от кръга в efbet Лигата. Шампионите вкараха два преди почивката чрез Франко Русо и капитана в този мач Бърнард Текпетей, а през втората част точни Якуб Пиотровски и резервите Кайо Видал и Спас Делев. Така петима различни играчи вкараха за успеха.

"Орлите" за трети път пред сезона постигат победа с 5:0, като първите два пъти беше при домакинство на Етър и гостуване на Ботев във Враца.

Треньорът на "орлите" Ивайло Петев направи няколко промени в състава си в сравнение с мача с Аякс преди няколко дни, като на резервната скамейка останаха капитанът Кирил Десподов, вратарят Серджио Падт и Клод Гонсалвеш, а защитникът Сонко Сундберг изтърпява наказание заради червения картон срещу ЦСКА-София.

Първото положение в мача бе на актива на Берое. Иван Йорданов сбърка при изнасянето на топката и гостите от Стара Загора веднага разиграха топката, Тиаго Сейхас стреля без забавяне, но вратарят на домакините Симон Слуга изби в корнер.

Постепенно "орлите" наложиха натиск, като притесняваха гостите с висока преса при изнасянето на топката.

В 19-ата минута Иван Йорданов центрира от корнер, а непокритият защитник Франко Русо с глава насочи необезпокояван топката с долния десен ъгъл на вратата на Родриго Ачинели за 1:0.

След половин час игра Берое отново сбърка при изнасянето на топката, Франсиско Сон подаде на Бърнард Текпетей и капитанът в този мач с техничен удар направи 2:0.

В последните минути на първата част Текпетей опита да върне топката към вратаря си почти от центъра и можеше да се получи куриозен автогол, но се стигна само до корнер за Берое, от който не произлезе нищо.

Берое се опита да играе по-раздвижено в началото на второто полувреме, благодарение и на резервите Божидар Пенчев и Бруно Шмуц, но стигна само до две разбърквания в наказателното поле на Лудогорец.

В 66-ата минута Клод Гонсалвеш открадна топката от защитник на Берое и подаде на Якуб Пиотровски, който се разписа от точката за дузпа.

Малко по-късно резервата Кайо Видал вкара хубаво попадение за "орлите". В 84-ата минута се разписа и Спас Делев директно от пряк свободен удар, като топката мина покрай стената, която очевидно не беше добре изградена.

С трите точки Лудогорец вече се изкачи на четвърто място в класирането, като вече изостава само на точка зад Берое, но има и мач по-малко в актива си.

Към 21:25 на 04.07.2024 Новините от днес