site.btaЛориен постигна убедителна победа над Лил във френското футболно първенство

Лориен постигна убедителна победа над Лил във френското футболно първенство
Снимка: АП

Лориен не остави шансове на Лил и постигна победа с 4:1 в третия кръг на френското футболно първенство.

Домакините започнаха силно мача и в рамките на две минути вкараха два гола чрез Лоран Аберже и Жюлиен Понсо и в десетата минута вече водеха с 2:0.

Канадският голмайстор на Лил Джонатан Дейвид върна надеждите на "песовете" с попадение в 55-ата минута, но малко слбед това Ромен Февр и Венсан Льо Гоф вкараха два бързи гола за Лориен, с което отчаяха гостите.

Ели Крупи дори отбеляза пето попадение за Лориен, но то бе отменено заради положение на засада.

С успеха Лориен изпревари Лил в красирането, като вече е на седмо място с 5 точки, докато гостите се смъкнаха на десета позиция с 4.