site.btaРБ Лайпциг спечели срещу Щутгарт в мач от Бундеслигата

РБ Лайпциг спечели срещу Щутгарт в мач от Бундеслигата

РБ Лайпциг победи с 5:1 Щутгарт в среща от втория кръг на германската Бундеслига. За състава на Марко Розе това бе първи успех през кампанията, след като в първия кръг отстъпиха с 2:3 при визитата си на Байер Леверкузен.

Щутгарт поведе в резултата в 35-ата минута, когато Давид Раум допусна груба грешка, от която се възползва Гираси и даде аванс на своя тим.

РБ Лайпциг стигна до изравняване в 51-ата минута, като този път на вратаря на гостите Александер Нюбел сбърка, след като изрита топката в гърба на Бенямин Хенрихс и тя спря в мрежата.

Испанският национал Дани Олмо донесе обрата в 63-ата минута, а само 180 секунди по-късно Опенда покачи на 3:1.

До края на срещата Кевин Кампъл и Шави Симонс с точни удари офоримиха крайното 5:1 в полза на РБ Лайпциг.

Германско първенство по футбол, мачове от втория кръг на Бундеслигата:

РБ Лайпциг – Щутгарт – 5:1 днес: Бохум – Борусия Дортмунд Дармщад – Унион Берлин Кьолн – Волфсбург Фрайбург – Вердер Хайденхайм – Хофенхайм Борусия Мьонхенгладбах – Байер Леверкузен неделя: Майнц 05 – Айнтрахт Франкфурт Байерн Мюнхен - Аугсбург

Към 07:16 на 05.07.2024 Новините от днес