site.btaНиколай Николаев ще боксира за златен медал на Европейското първенство за ученици в Марибор

Снимка: БТА

Николай Николаев ще боксира за златен медал на Европейското първенство за ученици в Марибор, съобщава БФ Бокс. Той се класира за финала в категория до 52 килограма, след като не остави никакъв шанс на унгареца Ищван Фазакас.

Младият българин проведе много силна среща, доминираше от началото до края и напълно заслужи чиста победа с 5:0 съдийски гласа. Той ще се изправи в петък, 25 август, срещу представителя на Азербайджан - Шахин Асланов, за златния медал.

Останалите български боксьори днес спечелиха бронзови отличия. В категория до 54 килограма Иво Димитров отстъпи на полуфиналите на румънеца Мариан-Адриан Чирита. Той направи добър мач, но показа и колебания при загубата с 0:5 гласа.

Роберта Хаджийска (46 кг) изигра много тежък сблъсък с арменката Хамест Африкян. Талантливата боксьорка води голяма битка и спечели първия рунд, но отстъпи във втория. Третата част тръгна равностойно, но малко преди края българката допусна нокдаун, който се оказа решаващ за поражението с 0:5.

Камелия Желязкова (51) пък бе надиграна от представителката на Украйна Анелина Румянцева със същия резултат.

В последната среща за деня Георги Гълъбов (44) се изправи срещу украинеца Олександър Малахов и отстъпи с 0:5 гласа.

С бронзово отличие във вторник се поздрави Божидара Райчева (38). Отборът е воден от олимпийските шампиони Петър Лесов и Стойка Кръстева, заедно с Пейчо Багдатов.

Към 02:36 на 25.07.2024 Новините от днес