site.btaАлавес победи Севиля в мач със седем гола в испанската Ла Лига

Алавес победи Севиля в мач със седем гола в испанската Ла Лига
снимка: АП, архив

Отборът на Алавес победи носителя на трофея от Лига Европа Севиля с 4:3 в мач от втория кръг в първенството на Испания по футбол.

За домакините успехът бе първи от началото на сезона, като те вече имат 3 точки в актива си, докато Севиля допусна второ поражение от двата си изиграни двубоя.

Футболистите на Алавес поведоха с попадение на Луис Риоха в седмата минута на срещата, а в 15-ата след автогол на Абделкабир Абкар гостите изравниха за 1:1.

Ерик Ламела даде преднина на Севиля в 41-ата минута след добър пас от Лукас Окампос, но само три минути по-късно Рубен Дуарте върна равенството с гол за Алавес за 2:2.

Домакините нанесоха нов удар срещу противника с два гола на Кике Карсия в рамките на пет минути. Той бе точен в 54-ата и 59-ата минута, правейки резултата 4:2 за Алавес.

В седмата минута на добавеното време Севиля върна още едно попадение, дело на Рафа Мир след страхотна индивидуална акция за крайното 4:3.