site.btaСъперникът на Левски в Лигата на конференциите Айнтрахт Франкфурт стартира с победа новия сезон в Бундеслигата

снимка: АП архив

Съперникът на Левски в Лигата на конференциите Айнтрахт Франкфурт стартира с победа новия сезон във футболното първенство на Германия. Тимът спечели домакинството си на новака Дармщад с 1:0 на старта на Бундеслигата.

Единственото попадение в мача отбеляза Рандал Коло Муани в 40-ата минута на двубоя след асистенция на Филип Макс.

Лошата новина за германския тим е контузията на Себастиан Роде, който започна като титуляр, но беше заменен принудително още в 6-ата минута.

Левски е домакин на първия плейофен мач за влизане в групите на Лига на конференциите срещу Айнтрахт Франкфурт. Двубоят с носителя на Лига Европа за 2022 година е в четвъртък в 20:00 часа на стадион "Васил Левски".

Дармщат, който се завърна в Бундеслигата за първи път от сезон 2016/2017, беше близо до изравняване в 54-ата минута, когато Фрейзър Хорнби имаше отлична възможност, но вратарят Кевин Трап запази мрежата си суха.

Преди мача спортният директор на Айнтрахт Франкфурт Маркус Кроше каза, че клубът е получил първа оферта за Коло Муани, но подчерта, че в момента не планират да го продават.