site.btaНургюл Салимова се класира за полуфиналите на Световната купа по шахмат за жени

Нургюл Салимова се класира за полуфиналите на Световната купа по шахмат за жени
снимка: ФИДЕ

Нургюл Салимова се класира за полуфиналите на Световната купа по шахмат за жени Баку (Азербайджан) с награден фонд 676250 долара.

20-годишната българка спечели срещу рускинята Полина Шувалова с 2:0 точки в днешните две плейофни срещи по ускорен шамхат с 25-минутна контрола и добяване на по 10 секунди на всеки изигран ход. Тя победи в първата първия с белите на 58-ия ход, а след това  с черните отново принуди съперничката си да се предаде на 40-ия ход.

Така за място на финала Салимова очаква победителката от двубоя между Елизабет Пец (Германия) и  Ана Музичук (Украйна).