site.btaВерона и Каляри продължават напред в турнира за Купата на Италия по футбол

Верона и Каляри продължават напред в турнира за Купата на Италия по футбол
снимка: АП

Елитният Верона отстрани втородивизионния Асколи след успех с 3:1 като домакин в среща от първия кръг (1/32-финали) на турнира за Купата на Италия по футбол и ще играят срещу Болоня в следващия етап.

Жорди Мбула вкара за 1:0 в полза на Верона още във втората минута на мача, а в 39-ата Франческо Форте изравни от дузпа за Асколи.

Домакините надделяха с нови две попадения, дело на Павел Давидович в третата минута на добавеното време на първата част и на Милан Джурич в 47-ата минута от дузпа.

Напред се класира и друг тим от Серия А Каляри, който отстрани втородивизионния Палермо с 2:1 след продължения, като и трите гола паднаха в допълнителните 30 минути. Каляри ще има за противник Удинезе във втория кръг на турнира.

Към 02:15 на 24.07.2024 Новините от днес