Арда се наложи над Локомотив (София) с гол на Лъчезар Котев

Червен картон: Лука Иванов (Локомотив) 85'
Жълти картони: Пламен Крачунов, Умар Сако, Тонислав Йорданов (Арда), Лука Иванов, Диого Тешейра (Локомотив)

Съставите:
Арда: Анатолий Господинов, Умар Сако, Пламен Крачунов, Мартин Стойчев, Деян Лозев, Иван Тилев (65 - Иван Коконов), Лъчезар Котев (81 - Джелал Хюсеинов), Радослав Цонев (75 - Илия Юруков), Станислав Иванов (81 - Христо Митев), Абубакар Тунгара, Преслав Боруков (75 - Тонислав Йорданов)

Локомотив: Александър Любенов, Диме Димов, Диого Тешейра (90 - Ерик Манолков), Алан Диас, Бруно Франко, Красимир Милошев (46 - Симеон Мечев), Галин Минков (43 - Стефано Ламбезе), Ив Ками, Лука Иванов, Калоян Кръстев (46 - Димитър Митков), Карлос Франса (75 - Владимир Николов)

Арда победи Локомотив (София) с 1:0 в първия мач от петия кръг на efbet Лигата. Единственото попадение в мача бе дело на капитана на домакините Лъчезар Котев в средата на първото полувреме. Победата дойде само ден след като Арда празнува 99-ия си рожден ден като клуб.

Срещата наблюдава новият шеф на съдиите в България Давид Фернандес Борбалан, като испанецът следеше стриктно действията на международния рефер Радослав Гидженов.

Още във втората минута на мача топката достигна до Радослав Цонев, който стреля без забавяне с левия крак, но вратарят на столичани Александър Любенов спаси шута. В петата минута Абубакар Тунгара от тима от Кърджали се озова на добра позиция, но от малък ъгъл стреля неточно.

В 21-вата минута Арда заслужено откри резултата. Станислав Иванов центрира по земя отдясно, Радослав Цонев пропусна хитро топката, която достигна до Лъчезар Котев на границата на наказателното поле и той с плътен удар по земя в левия долен ъгъл вкара топката в мрежата.

В последните минути на първата част Галин Минков от Локомотив бе сменен принудително от последното попълнение на "железничарите" Стефано Ламбезе.

На почивката треньорът на "червено-черните" Стойчо Стоев пусна в игра Димитър Минков и Симеон Мечев в търсене на промяна.

В 50-ата минута Тунгара падна получи контузия, след като падна, но тя не се оказа сериозна и той продължи мача.

Локомотив стигна до най-чистото си положение в 71-вата минута, когато резервата Митков стреля от границата на наказателното поле над вратата.

В края на мача тимът на Арда имаше претенции за дузпа за нарушение срещу резервата Илия Юруков в наказателното поле. "Железничарите" завършиха мача с човек по-малко, след като за втори жълт картон бе отстранен Лука Иванов.

В добавеното време Христо Митев от Арда центрира отляво, а Иван Коконов стреля с глава на половин метър от десния стълб на вратата на Любенов.

Със спечелените три точки Арда се изкачи временно в класирането на пето място, а Локомотив се смъкна на осма позиция. В следващия кръг Локомотив (София) приема Хебър у дома, а Арда ще гостува на Локомотив в Пловдив.

Към 06:27 на 24.07.2024 Новините от днес