site.btaТурция прекърши амбициите на България за медал от световното първенство по волейбол за жени до 19 години

България отстъпи на Турция с 1:3 гейма (22:25, 25:27, 25:22, 7:25) на четвъртфиналите на световното първенство по волейбол за жени под 19 години.

Двубоят в хърватския град Осиек беше равностоен с изключение на последния гейм, но съперникът използва по-добре ключовите моменти особено в първите два.

България ще играе за разпределението на местата между 5-о и 8-о място, като съперникът ще е ясен след изиграването на всички четвъртфинали.

Българките отстъпиха в първите два гейма с 22:25, 25:27, но успяха да вземат третия с 25:22 и останаха в мача.

Вместо спечеленият трети гейм да даде импулс в играта на българския състав, стана точно обратното и туркините загубиха само седем точки в четвъртия гейм.

Към 15:13 на 26.07.2024 Новините от днес