site.btaМартин Минчев игра 30 минути при равенството на Спарта Прага като гост на ФК Копенхаген в Шампионската лига, ПСВ Айндховен, Брага и Галатасарай с убедителни победи

снимка: АП

ФК Копенхаген (Дания) и Спарта Прага (Чехия) завършиха 0:0 в първа среща от третия квалификационен кръг за Шампионска лига на УЕФА по футбол. Реваншът е след седмица в Чехия.

Българският национал Мартин Минчев влезе като резерва в 60-ата минута на мястото на Велко Бирманчевич и имаше няколко отлични положения, но не успя да се разпише.

В 77-ата минута Виктор Клаесон от домакините уцели гредата.

ПСВ Айндховен (Нидерландия), Брага (Португалия) и Галатасарай (Турция) постигнаха убедителни победи.

ПСВ Айндховен спечели с 4:1 срещу Щурм (Грац). Люк де Йонг се разписа на два пъти в 22-ата и в 32-ата минути в своя мач номер 100 в европейските клубни, а другите попадения за домакините вкара Исаак Бабади и Ибрахим Сангаре. Още един гол за ПВС беше отменен заради засада след намеса на системата за видеоповторение ВАР.

За гостите от Австрия точен беше Йон-Горенц Станкович пет минути преди почивката.

Брага постигна убедителна победа с 3:0 срещу сръбския Бачка Топола. Брума и Пици вкараха два гола в рамките на три минути преди почивката, а Алваро Джало се разписа в края на двубоя.

Галатасарай спечели с 3:0 гостуването си на тима на Олимпия Любляна (Словения), който елиминира българския шампион Лудогорец в предишния кръг.

Турският тим стигна до успеха с голове на Керем Актюроглу в 9-ата минута, Дрис Мертенс в 48-ата и Халил Дервишоглу в 90-ата.

В други двубои от турнира Раков Ченстохова (Полша) победи Арис Лимасол (Кипър) с 2:1, Клаксвик (Фарьорски острови) надделя над Молде (Норвегия) с 2:1.

По-късно днес ще се играят още три мача от третия кръг на квалификациите, а срещата АЕК Атина (Гърция) и Динамо Загреб (Хърватия) е отложена за 15 август.

Резултати от първите срещи от третия квалификационен кръг за Шампионска лига на УЕФА по футбол:

ФК Копенхаген (Дания) - Спарта Прага (Чехия)      - 0:0
Раков Ченстохова (Полша) - Арис Лимасол (Кипър)   - 2:1
ПСВ Айндховен (Нидерландия) - Щурм Грац (Австрия) - 4:1
Клаксвик (Фарьорски острови) - Молде (Норвегия)   - 2:1
Брага (Португалия) - Бачка Топола (Сърбия)        - 3:0
Олимпия Любляна (Словения) - Галатасарай (Турция) - 0:3

Слован Братислава (Словакия) - Макаби Хайфа (Израел)
Рейнджърс (Шотландия) - Сервет (Швейцария)