site.btaБългария постигна нов успех на Световното първенство по волейбол за девойки до 19 години

снимка: БФВолейбол

България продължи уверения си поход на Световното първенство по волейбол за жени под 19 години, което се провежда в Хърватия и Унгария. Тимът, воден от Борислав Крачанов, постигна пета поредна победа в Сегед, а в четвърти мач не даде гейм на съперника. Българките отнесоха домакина Унгария с 3:0 (25:17, 25:19, 25:18) в първия си елиминационен мач, с което пък си осигуриха участие в четвъртфиналите. Там родните националки ще срещнат САЩ.

Крачанов заложи на стартов състав: Гунчева, Коларова, Коева, Ангелова, Стоянова, Дудова и либеро Нинова.

Срещата тръгна добре за България и първата част завърши 25:17.

Сходен бе стартът и на втория гейм, в който до средата му Унгария на три пъти съумяваше да изравни и дори поведе с 2 точки. Обратът в края дойде при 25:19.

В третия гейм унгарките опитаха да покажат по-добра игра и след поредица от 4 точки поведоха с 6:2. Стигна се до бързо изравняване 7:7, след което стана и 14:14. До крайното 25:18 се стигна след по-силна игра на България в атака и на блокада.

Пореден силен мач за българския състав направи Микаела Стоянова, която завърши с 16 точки, докато Ива Дудова добави 11, а Виктория Коева - 9 пункта.

Следващият съперник на България е САЩ, който в осминафинал отстрани Доминиканска Република с 3:0 (25:15, 25:15, 26:24).

Към 13:28 на 26.07.2024 Новините от днес