site.btaИспанецът Фермин Алдегер триумфира в Гран при на Великобритания по мотоциклетизъм и постигна първа победа в клас Moto2

снимка: АП

Испанецът Фермин Алдегер (Спийд Ъп Рейсинг) спечели състезанието за Голямата награда на Великобритания по мотоциклетизъм на писта в клас Moto2 на пистата "Силвърстоун", девети кръг от сезона в световния шампионат.

18-годишният пилот постигна първа победа в кариерата си, финиширайки първи за 35:37.758 минути след 17 обиколки на трасето.

Втори завърши Арон Канет (Испания, Pons Wegow Los40) на 2.546 секунди от победителя, а на трета позиция се нареди Педро Акоста (Испания, Red Bull KTM Ajo) с изоставане от 3.883 секунди.

Италианецът Тони Арболино (Elf Marc VDS Racing Team) финишира на десето място, на 13.094 секунди от Алдегер и отстъпи лидерската си позиция в генералното класиране.

Така вече има нов водач в подреждането и това е Педро Акоста със 156 точки. С две по-малко на втора позиция е Арболино, а трети се нарежда Джейк Диксън (Великобритания, Solunion GASGAS Aspar) със 104 точки.

Следващото състезание от сезона е Гран при на Австрия на 20 август.

Към 06:15 на 24.07.2024 Новините от днес