site.btaНационалният отбор за момичета се класира за четвъртфиналите на квалификациите за ФИБА 3x3 U17 Europe cup 2023

снимка: БФБаскетбол

Националният отбор по баскетбол за момичета се класира за четвъртфиналите на квалификациите за ФИБА 3x3 U17 Europe cup 2023. Тимът записа победа и загуба в първия ден от надпреварата в Солнок (Унгария) и финишира на второто място в групата си, като във фазата на елиминациите в неделя ще се изправи срещу Словения.

Момичетата започнаха квалификациите с поражение от Нидерландия с 12:17. Още в началните минути тимът допусна изоставане, което достигаше и 7 точки на моменти, като до края не успя да направи обрат. Моника Борисова реализира 5 точки, по 3 добавиха Деница Манолова и Елена Драгоева.

В другата среща националките се наложиха над Унгария с 18:14. Двубоят започна сравнително равностойно, след което българките взеха леко предимство и не изпуснаха водачеството си до края. В основата на успеха беше Деница Манолова с 10 точки, по 4 добавиха Елена Драгоева и Моника Борисова.

Момчетата обаче загубиха и двата си мача, което им отреди третото място в групата и те няма да продължат в следващия етап, съобщават от БФБаскетбол.

В първия си мач българите отстъпиха на Словения с 16:21. Двубоят започна много равностойно, но в средата му съперникът натрупа аванс от няколко точки и успя да стигне до успеха. Най-резултатен за тима беше Кристиян Василев с 6 точки, 5 вкара Иван Димитров, 4 - Петър Ралчев, а 1 - Александър Жилев.

Далеч по-оспорван беше другият двубой, в който националите претърпяха драматична загуба от Швеция с 20:21. Двата тима поддържаха близка дистанция през цялото време, но кош 22 секунди преди края донесе победата на шведите. Кристиян Василев беше най-резултатен и в този мач с 8 точки, Иван Димитров добави 6, 4 вкара Петър Ралчев, а 2- Александър Жилев.

Към 11:20 на 01.07.2024 Новините от днес