site.btaМароко записа историческа победа на Световното първенство по футбол за жени

Мароко записа историческа победа на Световното първенство по футбол за жени

Дебютантките от Мароко победиха с 1:0 Република Корея в мач от група “H” на Световното по футбол за жени в Австралия и Нова Зеландия. Единственото попадение за историческата първа победа за африканките отбеляза Ибтисам Жраиди още в 6-ата минута. Срещата ще се запомни и поради още една причина - мароканката Нуалия Бензина се превърна в първия играч, който игра на терена с хиджаб, като забраната за носене на специфичната забрадка бе вдигната през 2014 година.

Мароко заема трета позиция в класирането с актив от 3 пункта, а Република Корея е на последно място с без спечелени точки.

В другата среща от групата Колумбия постигна изненадващ успех на Германия с 2:1. По този начин представителките на Южна Америка станаха лидер с 6 точки, а германките са втори с 3.  Звездата на Колумбия Линда Кайседо откри резултата в 52-ата минута. 18-годишната нападателка на Реал мадрид получи пас от Карабали и не сгреши. Александра Поп изравни в 89-ата минута от дузпа, но драмата бе пълна когато в последната минута на добавеното време от 7 минути Мануела Ванегас реализира победен гол за Колумбия.

Норвегия стигна до убедителен успех с 6:0 над Филипините в последния мач за двата тима от група „A“.  Хеттрик за скандинавките отбеляза Софи Хауг, а по един гол добавиха Каролине Хансен, Алисия Баркър-автогол и Гуро Райтен. По този начин норвежките се класираха за 1/8-финалите, след като изпревариха по голова разлика домакините от Нова Зеландия, които завършиха 0:0 срещу победителя в групата Швейцария.

Към 18:07 на 25.07.2024 Новините от днес