site.btaАндреев отпадна на четвъртфиналите на "Чалънджър" в Швейцария

Андреев отпадна на четвъртфиналите на "Чалънджър" в Швейцария
снимка: БФТ

Българинът Адриан Андреев отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" през тази седмица в Цуг (Швейцария) с награден фонд 145 хиляди евро.

Андреев загуби от водача в схемата с Артюр Риндеркнех (Франция) с 2:6, 2:6 за 74 минути.

Риндеркнех, 80-и в световната ранглиста, пласира 16 аса. Той спечели и двата сета по идентичен начин със серии от по пет поредни гейма.

Софиянецът все пак заработи 3990 евро и 25 точки за световната ранглиста, в която заема 210-ото място в момента. Така той събира 303 точки за класацията на АТП и от следващата седмица ще доближи първите 200, като ще изравни актива си с втората ракета на страната Димитър Кузманов.

Кузманов, който беше поставен под номер 8 в Цуг, вчера отпадна във втория кръг след поражение от участващия с "уайлд кард" италианец Матео Гиганте с 4:6, 6:7(5).