site.btaПьотр Нестеров отпадна във втория кръг на турнир по тенис на клей в Румъния

Пьотр Нестеров отпадна във втория кръг на турнир по тенис на клей в Румъния
снимка: БТА, архив

Националът на България за Купа „Дейвис“ Пьотр Нестеров отпадна във втория кръг на турнира по тенис на клей в Бакъу (Румъния) с награден фонд 25 хиляди долара и гостоприемство.

Българинът отстъпи пред номер 1 в схемата Ернан Касанова (Аржентина) с 1:6, 4:6 в двубой, продължил час и 28 минути.

Нестеров изостана с 0:4 и загуби първия сет с 1:6.

Във втората част националът навакса изоставане от 1:4 до 4:4, но загуби следващите два гейма, а с това и мача.

В първия кръг българският тенисист надигра представителя на домакините Влад Данку с 4:6, 6:4, 6:3.

Към 20:07 на 19.05.2024 Новините от днес