site.btaЗащитаващият титлата си Алекс Де Минор се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в Атланта

снимка: АП

Защитаващият титлата си Алекс Де Минор (Австралия) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Атланта (САЩ) с награден фонд 822 хиляди долара.

Поставеният под номер 2 Де Минор се справи със сънародника си Танаси Кокинакис с 6:3, 6:4, след като във втория сет навакса изоставане от 0:3 гейма.

Така той продължава търсенето на трета титла от надпреварата след 2019 и 2022 година, а следващият му съперник ще бъде седмият в схемата Юго Юмбер (Франция), който елиминира квалификанта Лойд Харис (Южна Африка) със 7:6(6), 6:4.

Представителят на домакините и номер 5 в схемата Кристофър Юбанкс също продължава напред след труден успех над сънародника си Брендън Накашима с 6:7(4), 6:4 7:5. Юбанкс завърши с 21 аса, като отрази всичките седем възможности за пробив на съперника, включително и обрат от 0:40 в последния гейм на мача.

Така 27-годишният американец, който има 11 победи в последните си 12 мача и спечели титлата на трева в Майорка в началото на юли, очаква на четвъртфиналите Александър Вукич (Австралия), който пласира 26 аса при успеха с 4:6, 7:5, 7:6(3) над японеца Йохихито Нишиока.