site.btaБългария постигна категорична победа над Унгария на европейското първенство по баскетбол за младежи до 20 години

България победи Унгария на европейското първенство по баскетбол за мъже до 20 години в дивизия "В" в Скопие, Република Северна Македония / снимка: fiba.basketball/europe

Националният отбор на България по баскетбол за мъже до 20 години победи Унгария сys 75:59 (22:17, 14:13, 22:7, 17:22) в първия си мач за разпределение на местата от 9-о до 16-о на европейското първенство в дивизия "В" в Скопие.

По този начин селекцията на старши треньора Васил Христов ще играе за някое от местата между 9-о и 12-о през уикенда.

Още от началните минути на срещата българският отбор успя да поведе, но до края на първото полувреме Унгария поддържаше разликата минимална. На почивката българските баскетболисти водеха с 36:30, но след нея доминираха категорично.

Третата част започна със седем безответни точки за България, след което серията набъбна до 22:2, а резултатът стана 58:32.

В началото на последната четвърт Унгария успя да съкрати част от пасива си и в един момент той падна до 10 точки при 63:53, но изоставането на маджарите бе твърде сериозно, за да се мисли за обрат.

За България най-полезен в двубоя бе Христо Бачков с 15 точки и 8 борби, като той реализира при седем от деветте си стрелби от игра. Георги Герганов добави 14 точки, а Константин Костадинов завърши с 12 точки. Кръстомир Михов пък завърши с 10 точки

В унгарския тим се отличи Барна Тот с 16 точки, докато Милан Ивкович вкара 13.

В събота България ще играе с победителя от двойката между Латвия и Косово.

Към 23:22 на 04.07.2024 Новините от днес