site.btaБългария победи Бразилия на приятелския турнир по волейбол за младежи до 21 години в София

снимка: БФ Волейбол

Мъжкият национален отбор на България до 21 години победи Бразилия с 3:0 (25:21, 25:19, 25:19) в първия си двубой от приятелски турнир в зала на "Левски София".

Утре от 16.00 часа националите ще се изправят срещу САЩ, които по-късно днес играят във втория мач срещу Иран. В понеделник от 10.00 часа пък е двубоят между България и Иран. Трите отбора се готвят за Световното първенство в Бахрейн.

Първият гейм стартира със страхотна серия от начален удар на Александър Николов. Бразилците така и не можеха да намерят решение срещу разнообразната му игра. Николов остава в България, за да се готви с младежкия тим и няма да участва в третия турнир от Лигата на нациите за мъже в Анахайм.

Благодарение на Николов България поведе с 4:0. Бразилия обаче също имаше своите козове. Селесао обърна резултата и взе аванс от три точки. Следващото равенство дойде чак при 13:13. Стартира разменя на точки, докато отборът на Андреа Буратини отново взе аванс. При 23:19 българите вече имаха увереност, че ще спечелят частта и го направиха успешно с 25:21.

Вторият гейм започна много по-равностойно. Двата отбора си разменяха точки и никой нямаше преднина с повече от две. Това продължи до първата третина, когато вече нямаше кой да спре домакините и Александър Николов. Особено при начален удар той тормозеше бразилците и правеше дълги серии, а геймът беше спечелен с 25:19.

Отличните изпълнения на начален удар помогнаха на националите и в третата част. България започна ударно и в нито един момент не даде шанс на Бразилия да се върне в мача. Рано преднината на тима стана 10:4 след серия от асове. След това преднината на домакините стана 17:10 и след 25:19 българите затвориха мача.

България демонстрира много добро лице седмица преди старта на Световното първенство. В групата там България играе срещу Канада, Индия и Полша.

Към 16:50 на 18.05.2024 Новините от днес