site.btaСветовният шампион Макс Ферстапен ще тръгне от първа позиция на Гран при на Испания във Формула 1

Снимка: АП

Двукратният световен шампион във Формула 1 - нидерландецът Макс Ферстапен от Ред Бул ще тръгне от първа позиция на Гран при на Испания.

Той даде най-добро време в квалификациите, като спря хронометъра на 1:12.271 минута при най-бързата си обиколка на пистата Ментмело в Барселона. Това е пети старт за Ферстапен от първа позиция от седем състезания през сезона. Нидерландецът води и в класирането при пилотите с аванс от 39 точки пред съотборника си Серхио Перес.

На втора позиция остана испанският пилот на Ферари Карлос Сайнс, който завърши на 0.462 стотни зад лидера.

От втора линия ще стартират изненадващо британският пилот на Макларън Ландо Норис, който остана на 0.520 стотни зад Ферстапен, и французинът Пиер Гасли от Алпин, който е на 0.544 след водача.

След това в подлеждането са седекратният световен шампион Люис Хамилтън (Велокибритания) с Мерцедес и канадецът Ланс Строл с Астън Мартин.