site.btaОБНОВЕНА Никола Цолов се нареди на 13-о място в спринтовото състезание от Формула 3 в Барселона

снимка: ART Grand Prix

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов (ART Grand Prix) се нареди на 13-о място в спринтово състезание от Гран при на Барселона (Испания) – пети кръг от сезона.

Цолов, както и още няколко пилоти трябваше да чакат няколко часа, за да научат окончателното си класиране. Българинът пресече финала на 17-о място, а след това заради поредица наказания на пилотите, завършили пред него, се изкачи в подреждането. Той финишира за 37:05.392 минути, на 11.982 секунди от лидера Зак О’Съливан (PREMA Racing) с 36:53.410 минути. Британецът остави зад себе си Люк Браунинг (Hitech Pulse-Eight), на 1.676 секунди и Леонардо Форнароли (Trident), с изоставане от 2.360 секунди.

Пилотът на ART Grand Prix Цолов стартира 19-и, като здравословните му проблеми все още не са отшумели, но спечели две позиции на влизането в първия завой след началото. В края на първата обиколка той загуби едно място, а след първия рестарт след кола на сигурността, беше изпреварен и се върна на 19-а позиция.

В началото на втората половина на спринтовото състезание с дължина 21 обиколки станаха няколко инцидента. Никола Цолов атакува и излезе 16-и, но на пистата пак излезе кола на сигурността. При рестарта Цолов проведе оспорвана битка с Кайо Колет, загуби позицията си, но веднага след това отново изпревари бразилеца.

Малко преди края Колет пак атакува българина и го блокира, а това позволи на първия завой да атакуват и Хю Бартър, и Кейлън Фредерик, но само австралиецът успя да мине през Цолов.

Така Никола Цолов завърши 17-и, но поредица от наказания на пилоти пред него, основно заради удари и блокирания, го изведоха на 13-ото място. Той все още преследва първите си точки във Формула 3, като в предишния кръг в Монте Карло завърши 11-и в основното състезание.

Утре (неделя) предстои основната надпревара в Барселона с дължина 25 обиколка, като стартът е в 10:55 часа българско време, а Никола Цолов ще стартира 19-и от 30 пилоти.

Към 23:37 на 28.03.2024 Новините от днес