site.btaБарселона претърпя поражение от Валядолид при гостуването си в Ла Лига

Барселона претърпя поражение от Валядолид при гостуването си в Ла Лига
снимка: АП

Шампионът Барселона загуби гостуването си на Валядолид с 1:3 в двубой от 36-ия кръг на испанската Ла Лига. Каталунците, които вече си гарантираха титлата за сезон 2022/2023, допуснаха второ поредно поражение в първенството и остават с 85 точки в актива си.

Тимът на Валядолид, който се бори за оставане в елитната дивизия, прекъсна серията си от пет поражения в Ла Лига и заема 17-о място с 38 точки, колкото има и 16-ият Кадис, който е с мач по-малко.

Датският защитник на Барселона Андреас Кристинсен си отбеляза автогол още във втората минута на двубоя, докато се опитваше да изчисти топкаа и Валядолид поведе с 1:0. Двайсет минути по-късно домакините получиха правото да изпълнят дузпа след нарушение на Ерик Гарсия срещу Гонсало Плата и канадският нападател Кайл Ларин покачи на 2:0 аванса им.

Еквадорецът Плата реализира третото попадение във вратата на Барселона в 73-ата минута, а в 84-ата Роберт Левандовски се разписа за гостите и оформи крайното 3:1 в полза на Валядолид, вкарвайки 23-ия си гол за сезона.