site.btaДербито на върха в Първа лига между Лудогорец и ЦСКА-София завърши без победител, титлата ще се решава в последните три кръга

Снимка: БТА
Първенство на България по футбол, среща от 32-ия кръг - плейоф 1-6 място:
Лудогорец (Разград) - ЦСКА-София        2:2 (1:1)
Голмайстори: 1:0 Кирил Десподов 18, 1:1 Тобиас Хайнц 22, 1:2 Маурисио Гарсес 42, 2:2 Игор Тиаго 48
Жълти картони: Кирил Десподов, Серджио Падт, Ивайло Петев (Треньор), Матиас Тисера (от пейката), Игор Тиаго (Лудогорец),
Марселиньо Кареасо, Джонатан Линдсет, Димитър Евтимов, Дюкенс Назон, Юргей Матей (от пейката),
Станислав Шопов, Юрген Матей (ЦСКА-София) Главен съдия: Георги Кабаков (Пловдив) Стадион Лудогорец Арена: 12 123 зрители Състави: Лудогорец: Серджио Падт, Аслак фон Витри, Франко Русо (46 - Игор Пластун), Гонсало Авиля-Пипа  (46 - Кайо Видал),
Оливие Вердон, Якоб Пьотровски (46 - Педро Нареси), Клод Гонсалвеш, Густаво Нонато (61 - Мануел Кафумана-Шоу),
Кирил Десподов (76 - Спас Делев), Игор Тиаго, Бърнард Текпетей ЦСКА-София: Густаво Бусато, Мено Кох, Амос Юга, Тибо Вион, Юрген Матей, Иван Турицов, Джонатан Линдсет,
Марселино Кареасо, Станислав Шопов (61 - Дюкенс Назон), Тобиас Хайнц, Маурисио Гарсес

Първите два отбора в първенството на efbet Лига Лудогорец (Разград) и ЦСКА-София завършиха 2:2 в дербито на 32-ия кръг. След този мач двата отбора запазват позициите си - 1-а за шампионите и 2-а за "армейците", а също така и разликата от 1 точка остава непроменена. Така в оставащите три кръга ще бъде определен шампионът на България за сезон 2022/23.
    Лудогорец, който се стреми да вземе своята 12-а пореден трофей, откри резултата чрез Кирил Десподов в 18-ата минута. Но до края на първата част резултатът стана 1:2 за ЦСКА-София с попаденията на Тобиас Хайнц и Маурисио Гарсес. Крайното 2:2 оформи Игор Тиаго три минути след началото на втората част.
    До края на първенството двата отбора имат по три мача, като за разградчани предстоят едно домакинство и две гостувания, а за ЦСКА-София две срещи на свой терен и вечно дерби с Левски съвсем накрая.
    Първата спорна ситуация в мача беше в 16-ата минута, когато гостите от София искаха дузпа заради съприкосновение на Франко Русо и Тобиас Хайнц, но съдия номер 1 на България не реагира. В 18-ата минута Лудогорец откри резултата чрез капитана си Кирил Десподов. Той получи пас от дълбочина от Нонато, надбяга Амос Юга и по диагонала прати топката в мрежата.
    Но ЦСКА-София отговори четири минути по-късно с много красиво попадение на Тобиас Хайнц, след като Гарсес отне топката от неубедителния Франко Русо. Според домакините това е станало с нарушение, но Кабаков не реагира.
    В 31-ата минута вратарят Бусато спаси вратата си от втори гол, който можеше да дойде от рикошет. Кирил Десподов стреля от свободен удар, топката се отклони от застаналия на стената Шопов и промени треакторията си. Бусато обаче реагира и с една ръка извади в ъглов удар.
    Три минути преди края на първото полувреме ЦСКА-София направи пълен обрат заради грешка при изнасянето на топката от домакините. Марселино Кареасо отне топката от Аслак фон Витри, напредна до аутлинията и върна на Маурисио Гарсес, който нямаше как да сбърка от 5-6 метра на празна врата. Само минута по-късно ЦСКА можеше да стигне и до трети гол, но Джонатан Линдсет не успя да насочи топката във вратата, след като Шопов му я поднесе на границата на наказателното поле.
    На полувремето старши треньорът на лудогорци Ивайло Петев направи три смени и това веднага промени представянето на отбора му. Три минути по-късно домакините възстановиха равенството. Игор Тиаго вкара с глава, засичайки ново подаване на Кирил Десподов. Капитанът на Лудогорец проби от дясно, преодоля Юга и центрира, а Тиаго надскочи Юрген Матей и заби 14-ото си попадение през сезона. В 63-ата минута Лудогорец можеше да направи свой обрат, но този път Игор Тиаго се размина с гола.
    В 88-ата минута домакините изригнаха срещу съдийско решение на Кабаков да не отсъди дузпа в тяхна полза. Игор Тиаго изскочи от задна позиция, овладя пас на Педро Нареси и надбяга Мено Кох. Той обаче падна при съприкосновение с вратаря Бусато, който излезе да го посрещне. Кабаков прецени, че бразилецът е загубил равновесие. Цялата скамейка на домакините реагира много бурно, което им осигури жълти картони на трима души.

Към 16:15 на 18.05.2024 Новините от днес