site.btaРейнджърс спечели срещу Селтик в последното дерби на Глазгоу през сезона в Шотландия

снимка: АП

Рейнджърс спечели с 3:0 у дома срещу Селтик в последното дерби на Глазгоу през кампанията в Шотландия.

"Сините", които завършват сезона на второ място в класирането, поведоха в резултата още в петата минута. Голмайстор стана Тод Кантуел, който се разписа с добавка от наказателното поле.

Половин час по-късно Джон Соутар реализира след центриране от ъглов удар на Джеймс Тавърниър.

В 70-ата минута на мача на стадион "Айброкс" Фешън Сакала оформи класическия успех в полза на домакините.

Рейнджърс спечели за първи път срещу Селтик в общо шест мача във всички турнири през настоящата кампания.

Само преди седмица воденият от мениджъра Ангелос Постекоглу състав си осигури предсрочно спечелването на 53-та титла в своята клубна история. "Зелено-белите" триумфираха и с купата на Лигата по-рано през сезона, а през юни ще се изправят срещу Инвърнес Каледониън Тисъл във финала за купата на Футболната асоциация. Селтик допусна първа загуба във Висшата лига след септември 2022 година.

Към 15:09 на 02.05.2024 Новините от днес