site.btaАлександър Везенков най-резултатен при загуба на Олимпиакос от Цървена звезда в баскетболната Евролига

снимка: БК Олимпиакос Фейсбук

Отборът на Олимпиакос, с българския национал Александър Везенков в състава си, допусна десето поражение за сезона в Евролигата по баскетбол за мъже. Гръцкият тим отстъпи при гостуването си на Цървена звезда в сръбската столица Белград със 79:87 (30:26, 17:19, 12:20, 20:22) в мач от 33-ия кръг на турнира.

Олимпиакос, който си е осигурил място в следващата фаза на надпреварата, е лидер в класирането с 23 победи и 10 поражение, докато Цървена звезда е на 11-а позиция с баланс от 16-17 и отпада от битката за плейофите.

Везенков беше най-резултатен за гостите с 16 точки, 8 борби и 3 асистенции за 35:14 минути на паркета като титуляр.

От неговите колеги Томас Уолкъп добави 15 точки, 5 борби и 5 асистенции, а Костас Слукас вкара 13 точки.

За тима на Цървена звезда, който записа четвърта поредна победа, се отличи Факундо Кампацо с 20 точки и 8 асистенции, Джон Холанд се отчете със 17 точки.

Гръцкият тим водеше през първото полувреме и се оттегли на почивка с аванс от 47:45, но домакините изиграха силна третата част, която спечелиха с 20:12 и до края удържаха преднината си за крайния успех.

В последния кръг от редовния сезон Олимпиакос е домакин на Баскония (Испания) на 13 април и трябва да победи, за да е сигурен, че ще завърши като лидер в подреждането.

Към 12:24 на 29.03.2024 Новините от днес