site.btaБуун Дженър донесе победа на Кълъмбъс срещу Вашингтон в Националната хокейна лига

Ню Йорк, 9 февруари (БТА).
Буун Дженър вкара решаващия гол 44.2 секунди преди края на редовното време, а Патрик Лейн наниза две попадения в трети пореден мач и Кълъмбъс спечели с 5:4 срещу Вашингтон в среща от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).
Дженър се разписа по-малко от две минути след изравнителния гол на Капс, дело на Том Уилсън 2:26 преди сирената. Адам Боквист пък записа попадение и голов пас, а Лейн добави асистенция за деветата си точка в последните четири мача на Блу Джакетс в НХЛ. Трей Фикс-Уолански също вкара веднъж в дебюта си в НХЛ.
Ник Дауд завърши с попадение и асистенция за Капс, а Алекс Овечкин записа един голов пас при завръщането си от лечение на КОВИД-19. Вашингтон обаче е с 5-8-2 от началото на годината.
Лоран Бросо спаси 28 удара и записа първи шътаут за сезона при победа на Лас Вегас с 4:0 срещу бившия отбор на вратаря Едмънтън. Рейли Смит и Уилям Карлсон завършиха с по гол и асистенция, а останалите попадения бяха дело на Алекс Пиетранджело и Брет Хоудън.
Питсбърг вкара три гола във втората третина и спря серията си от три поредни загуби с победа с 4:2 срещу Бостън. Дантън Хайнен отбеляза два от тях в рамките на 28 секунди и изравни за 2:2, преди Сидни Кросби да наниже победната шайба от пауърплей.
Патрис Бержерон, капитан на Бостън, пък удари главата си в огражденията след сблъсък с Кросби 12 минути преди края и не се върна на леда.
Брейди Ткачук вкара два гола и Отава спечели с 4:3 срещу Каролина, въпреки че допусна три гола в последната част. Сенатърс водеха с 4:0 след две третини, в които се разписаха още Алекс Форментътн и Крис Тиърни, докато за Кейнс точни бяха Андрей Свечников, Брендън Смит и Винсънт Трочек.
Ню Джърси пък прекрати серията си от седем поредни загуби със 7:1 срещу Монреал. Майкъл Маклеод вкара два пъти, а по веднъж се разписаха Доусън Мърсър, Нико Хишиър, Йеспер Боквист, Павел Заха и Томаш Татар.