site.btaСребърен медал за България от Световната купа по естетическа групова гимнастика в София

снимка БТА

Първият национален отбор на България спечели сребърен медал на Световната купа по естетическа групова гимнастика в столицата, която завърши в зала "Левски София".

Световните шампионки от миналата година Сияна Табакова, Карина Нейкова, Дария Капсъзова, Яна Стайкова, Мария Мехлемова, Християна Ковачева, Виктория Берова, Сибила Кърпачева събраха сбор от 54.800 точки. Вчера те бяха втори с 26.700 точки, а днес играха по-добре и получиха най-високата оценка от 28.100 точки.

Шампион стана Минетит (Финландия) с 54.900 (27.550 и 27.350) точки, а на трета позиция е OVO Team (Финландия) с 53.200 (26.300 и 26.900) точки.

Вторият национален отбор Дария Войнова, Никол Златкова, Кристиaна Дойчева, Мария Стаменова, Никол Ангелова, Анжелика Казакова, Рая Сръндева и Катрин Тасева, който миналата година взе сребърни отличия от шампионата на планетата при девойките, се изкачи от шест позиция вчера, но четвъртото място в крайното класиране.

Вчера възпитаничките на Кристина Ташева, която води и двата български състава, имат оценка 25.500 точки от събота, а днес получиха трета по сила 27.050 и със сбор от 52.550 точки са четвърти.

В надпреварата участваха 11 отбора.

В турнира "Чалъндж къп", където няма български тим, златото спечели  OVO Junior Team (Финландия) със сбор от 53.200 точки.

Към 15:03 на 28.03.2024 Новините от днес