site.btaФиналите на турнира за Купата на България при жените ще се проведат на 19-20 февруари в зала "Триадица"

SPORT 14:41:01 09-02-2022
IK1438SP.030
Баскетбол - България

Финалите на турнира за
Купата на България при жените ще се
проведат на 19-20 февруари в зала "Триадица"

София, 9 февруари (БТА).
Финалите на турнира за Купата на България по баскетбол при жените ще се проведат на 19 и 20 февруари в зала "Триадица". Това реши единодушно на днешното заседание Управителният съвет на БФБаскетбол.
Утвърдено бе право на участие в турнира при мъжете да имат първите осем отбора след края на Втория етап в НБЛ за мъже, подали заявка за участие до 17.30 часа на 24 февруари и първите четири отбора от подалите заявка за участие до 17.30 часа на 11 февруари 2022г. от Държавното първенство на А група за жени.
Във връзка с изпълнение на изискванията на Закона за опазване на обществения ред при провеждане на спортни мероприятия, Финалният турнир за Купа България може да се проведе само в следните зали: "Колодрума" е Пловдив, "Арена Самоков", Дворец на културата и спорта във Варна, зала "Универсиада", "Арена Армеец", "Арена Ботевград", "Триадица" и "Арена Асарел" в Панагюрище.
Срокът за подаване оферти за домакинство на финален турнир за Купа България за мъже е до 17.30 часа на 24.02.2022 г. като баскетболните клубове, кандидати за домакинство, трябва да поемат ангажимента да организира финалния турнир независимо дали се класират за участие в него.
При жените според класирането на отборите след първия етап от А група-жени отборите класирани на 1-о и 2-о място (първа двойка) играят финал за Купата на България на неутрален терен. Според класирането на отборите след първия етап от А група-жени отборите класирани на 3-о и 4-о място (втора двойка) играят финал за трето място за Купа България. Финалът за трето място е на 19 февруари, а за за първо място - на 20 февруари.
Жребият за Финалната осмица при мъжете ще бъде теглен на 8 март. За четвъртфиналите жребият ще бъде дирижиран според класирането на отборите след втория етап от НБЛ между отборите класирани от 1 до 4 място (първа четворка) и тези от 5 до 8 място (втора четворка). Ще бъде теглен пълен недирижиран жребий за полуфиналите между победителите в четвъртфиналите. Ако в посочения срок има заявки от 7/седем/ отбора се дава възможност за участие на деветия отбор. Ако заявките са 7/седем/, през първия ден /четвъртфинали/ първия отбор в класирането след Втория етап почива.
Турнирът ще се проведе от 24 до 28 март.