site.btaИспания, Полша и Литва ще бъдат съперници на България при завръщането на националния отбор по баскетбол за жени до 20 години в елитната Дивизия А на Европа

при завръщането на националния отбор по баскетбол
за жени до 20 години в елитната Дивизия А на Европа

София, 15 февруари (БТА).
Испания, Полша и Литва ще бъдат съперници на България при завръщането на националния отбор по баскетбол за жени до 20 години в елитната Дивизия А на Европа.
Лъчезар Коцев ще води тима в Дивизия А на шампионата на Стария континент в унгарския град Шопрон от 8 до 16 юли.
България се класира за елита през 2019-а, когато спечели първото място в Дивизия В в Косово.
На последното Европейско първенство за тази възраст Испания се класира на пето място, Полша на 7-о, а Литва оцеля на 12-о място. В по-долната възраст класирането на съперниците ни е почти идентично - Испания - на пето място, Полша - 10-а, а Литва - 13-а.
"Това първенство ще бъде огромен опит за нас и всички момичета от отбора. Надявам се да проведем пълноценна подготовка, да подберем правилните противници за контролите и да изкараме цялата подготовка на пълни обороти и напълно мобилизирани и здрави", беше първият коментар на селекционера Лъчезар Коцев за сайта на БФБаскетбол.
Националният отбор за девойки до 18-годишна възраст също научи съперниците си за Европейското първенство в Дивизия В това лято.
Турнирът ще се проведе в Гослинг, Австрия, като мачовете на отбора, воден от Маргарита Маринкова, ще бъдат между 5 и 14 август.
Тимът попадна в група "Б" със съставите на Швеция, Естония, Словения и Украйна.
Националният отбор за момичета до 16-годишна възраст изтегли тежък жребий за Европейското първенство в Сараево това лято. Тимът, воден от Таня Гатева ще се бори за промоция в Дивизия Б от 18 до 27 август.
Тимът попадна в група "Б" със силните формации на Беларус, Турция, а също Черна гора и Норвегия.