site.btaСептември София победи Спортист Своге в контрола

Септември София
победи Спортист Своге
в контрола

София, 9 февруари (БТА).
Септември София победи Спортист Своге с 3:2 в контролна среща, играна в столицата.
Домакините от Септември поведоха с 3:0, но Спортист успя да върне два гола до края на мача. Лошата новина за Спортист е тежката контузия, която получи Стивън Славков, който нарани сериозно рамото си и бе откаран в болница.
Момчетата на Борислав Кьосев започнаха силно мача и пропуснаха две чисти голови положения през първото полувреме, но Септември вкара гол в 43-ата минута. Тогава Атанас Кабов подаде на Симеон Александров, който вкара на празна врата. В началото на втората част Александров вкара и втори гол, а самият Атанас Кабов реализира третото попадение в 53-ата минута на двубоя.
В 72-ата минута Димитър Атанасов намали. Новото попълнение на Спортист бе най-съобразителен в наказателното поле след изпълнение на пряк свободен удар от Илия Русинов. Стражът на Септември изби топката и Атанасов реализира.
Крилото вкара и втори гол в 88-ата минута. Той отбеляза красиво попадение с удар извън наказателното поле.
Следващата проверка на Спортист ще бъде в събота от 13:00 часа срещу Витоша Бистрица на стадиона край летище София.