Рилски спортист (Самоков) - Ямбол - 104:68 (29:23, 31:9, 24:15, 20:21)

1. Рилски спортист 15 15 0 1360:1037 30 точки
2. Черноморец Бургас 14 11 3 1190:1021 25
7. Академик Пловдив 15 7 8 1192:1210 21
8. Ямбол 14 4 10 1142:1297 18
9. Шумен 16 1 15 1047:1450 17
10. Черно море Тича 15 1 14 1081:1369 16

Лидерът в класирането на Националната баскетболна лига Рилски спортист се наложи със 104:68(29:23, 31:9, 24:15, 20:21) над гостуващия Ямбол в отложен мач от 12-ия кръг.
За самоковци това е 15-а победа в 15 мача, докато за Ямбол поражението е десето в 14 мача.
Срещата в "Арена Самоков" бе решена във втората четвърт, в която домакините вкараха 31 точки срещу едва 9 на съперника си. Това им позволи да се оттеглят с преднината от 28 точки на почивката при 60:32.
През вторите 20 минути домакините намалиха оборотите и това позволи на тима на Ямбол дори да спечели последната част с една точка.
Алекс Симеонов беше най-резултатен за Рилски спортист със 17 точки. Още 16 прибави Барет Бенсън, а с 12 завърши Мирослав Васов, който обаче се отчете и с невероятния +/- показател от +44.
За гостите от Ямбол Александър Матушев реализира 29 точки, а Джерамая Пейдж добави 11.