site.btaЛевски София спечели срещу Пирин Разлог в мъжкото волейболно първенство

Левски София спечели срещу Пирин Разлог в мъжкото волейболно първенство
снимка: ВК Левски София

Левски София победи с 3:0 (25:22, 25:18, 25:16) у дома Пирин Разлог в среща от десетия кръг на мъжкия шампионат по волейбол.

Това бе последен домакински мач за "сините" през 2022 година. След него те имат 24 точки от 8 победи и 2 загуби и заемат второ място във временното класиране зад лидера Монтана.

В първата част "сините" успяха да вземат добър аванс, но след 18:13 гостите успяха да наваксат. Тогава старши треньорът Николай Желязков смени разпределителя си, а на мястото на Симеон Николов влезе Стоил Палев. Столичани пречупиха съперника с 25:22, а в останалите 2 гейма бяха по-убедителни и ликуваха с чиста победа.

Най-резултатен отново стана 18-годишният диагонал Венислав Антов със 17 точки. Втори по резултатност беше аржентинецът Алехандро Торо с 12 точки.

За гостите Дейвид Кръстев се отличи с 10 точки.

Пирин е на девета позиция до момента.

В друга среща от кръга лидерат Монтана победи лесно с 3:0 (25:19, 25:16, 27:25) като гост Славия.

Димитър Калчев завърши с 11 точки за монтанци, които имат 24 точки. За столичани Виктор Недялков реализира 12 точки.

Дея спорт се наложи с 3:0 (29:27, 23:25, 25:20, 25:17) у дома срещу Черно море в морското дерби от първенството. Бургазлии са на шеста позиция след петия си успех през кампанията.

Най-резултатен за Дея стана Валентин Братоев с 21 точки, докато за варненци Симеон Димитров завърши с 18 точки.