site.btaАлександър Георгиев спаси 29 удара при загубата на Колорадо от Филаделфия

Александър Георгиев спаси 29 удара при загубата на Колорадо от Филаделфия
Александър Георгиев прави спасяване срещу Ник Зилър от Филаделфия, Снимка: АП

Райли Смит вкара единствената дузпа за успеха на Лас Вегас над Бостън с 4:3 като гост, като с това сложи край на рекордната серия на Брюинс от 14 успеха у дома от началото на сезона в Националната хокейна лига.
57-годишният треньор Брус Касиди бе уволнен от Бостън през юни, след като тимът бе елиминиран в първия кръг на плейофите. Осем дни по-късно той бе назначен за наставник на Вегас, а сега се завърна със сладък успех в "ТД Гардън".
Пол Котър вкара два гола, а Джонатан Маршесо също се разписа, за да повече Вегас с 3:0 през втората част. Лоуган Томпсън завърши с 40 спасявания.
Брад Маршан, Давид Пастрняк и Тейлър Хол вкараха за Бостън, Джереми Суойман спаси 21 шута.

К'Андре Милър, Алексис Лафрениер и Крис Крайдър вкараха в третата част за успеха на Ню Йорк Рейнджърс над Сейнт Луис с 6:4. Винсънт Трочек помогна с гол и асистенция, а Брейдън Шнайдер и Адам Факс също се разписаха за Рейнджърс. Артьоми Панарин завърши с две асистенции, Лафрениер добави едва, а вратарят Игор Шестьоркин направи 26 спасявания.
Джордан Кайру направи гол и асистенция, Павел Бучневич, Владимир Тарасенко и Райън О'Райли също отбелязаха за Сейнт Луис, които загубиха 6 от последните си 7 мача. Джордан Бинингтън спаси 18 шута.

Тони ДеАнджело и Оуен Типет вкара голове при числено предимство на леда при победата на Филаделфия над шампиона Колорадо с 5:3. Танер Ласински, Трейвис Санхайм и Трейвис Конечни също се разписаха за победителите, които печелят едва за втори път за 14 мача. Картър Харт направи 29 спасявания.
Алекс Нюхук вкара два гола, а Мико Рантанен добави още един за актуалния носител на Купа "Стенли". Вратарят с български корени Александър Георгиев спаси 29 удара за Колорадо, но това не помогна да бъде избегнато поражението.

Ник Дауд вкара решителния гол в третия период за успеха на Вашингтон над Едмънтън. Лакс Елер и Ти Джей Оши също отбелязаха при победата, Чарли Линдгред направи 28 спасявания.
Брен Кулак и Конър МакДейвид се разписаха за Едмънтън, Стюарт Скинър отрази 47 шута.

Назем Кадри отбеляза победното попадение за Калгари 4:18 минути преди края на мача с Аризона при успеха с 3:2. Дилън Дюб и Елиас Линдхолм също вкараха за "Пламъците", а Жонатан Юбердо направи две асистенции. Даниел Владар спаси 18 шута.
Шейн Гостисбеър и Джейкъб Чичрън записаха по гол и асистенция за Аризона, Карел Ваймелка спаси 24 шута.

Елиас Петерсон вкара в 13-ата секунди на продължението на невероятната победа на Ванкувър над Монреал със 7:6, след като отборът изоставаше с 0:4 в първата част.
Иля Михеев вкара два гола, а Андрея Кузменко се отчете с попадение и асистенция за Ванкувър. Джак Студницка, Бо Хорват и Конър Гарланд също вкараха, а Райли Стилман записа две асистенции.
Ник Сузуки отбеляза гол и направи асистенция, Джош Андерсън, Кристиан Дворак, Коул Кофийлд, Шон Монахън и Майкъл Пецета също се разписаха за Монраел.

Към 16:35 на 03.02.2023 Новините от днес