site.btaВолейболният шампион при жените Марица Пловдив постигна шести пореден успех в първенството

Марица Пловдив постигна шеста поредна победа в шампионата на България по волейбол за жени. "Жълтите" се наложиха с 3:0 (25:15, 26:24, 27:25) като гости срещу Левски София за 82 минути, продължавайки да заемат лидерската позиция в класирането.

"Сините" допуснаха второ поражение до момента и остават на четвърто място.

Шампионките започнаха ударно двубоя в София и поведоха със 7:1, стигна се до 15:9, а геймът приключи при 25:15.

Втората част беше доста по-равностойна и Левски успя да дръпне с две точки при 10:8 и 14:12, но маричанки направиха обрат и поведоха с три точки при 17:14. Стигна се до изравняване и двубоят продължи точка за точка до 24:24, когато в най-удобния момент Марица успя да поведе с крайното 26:24.

В третия гейм Левски поведе с 9:6, стигна се до 13:8, но пловдивчанки успяха да изравнят при 15:15. Левски отново дръпна с 22:19 и достигна до геймбол при 24:23, но шампионките не допуснаха да загубят гейм и след 27:25 спечелиха мача с 3:0.

Двубоят беше генерална репетиция за първия мач на Марица в Шампионската лига на 7 декември срещу Група Азоти Хемик Полице в Полша.

В друга среща от кръга ДКС Варна победи с 3:0 (29:27, 25:20, 25:21) домакина Хектор. Това е първи успех за варненския отбор през настоящата кампания.