Мач от група "F" на Световното първенство по футбол в Катар:

голмайстори: 0:1 Хаким Зиеш 4, 0:2 Юсеф Ен Несири 23, 1:2 Найеф Ажер 40-автогол
стадион "Ал-Тумама", 43 984 зрители
състави
Канада: Милан Борян, Алистър Джонстън, Стивън Витория, Камал Милър, Джуниър Хойлет (76-Дейвид Удърспуун), Джонатан Осорио (65-Ричи Ларея), Марк Кей (60-Атиба Хътчинсън), Сам Адекугбе (61-Исмаел Коне), Таджон Буханан, Кайл Ларин (60-Джонатан Дейвид), Алфонсо Дейвис
Мароко: Ясин Буну, Найеф Ажер, Ромен Саис, Нусаир Мазрауи, Софян Амбрабат, Азедин Онахи (77-Жауад Ел Ямик), Абделхамид Сабири (65-Селим Амала), Хаким Зиеш (77-Абдерезак Хамдала), Ашраф Хакими (85-Яхия Джабран), Юсеф Ен Несири, Софиан Буфал (65-Закария Абухал)

Мароко победи с 2:1 Канада в мач от груповата фаза на Световното първенство по футбол в Катар. Африканците спечелиха първото място в група "F" с актив от 7 точки и на осминафиналите ще се изправят срещу Испания, Германия, Коста Рика или Япония.

Двубоят започна отлично за мароканския отбор, който откри резултата още в четвъртата минута. Вратарят Милан Борян напусна наказателното поле в опит да спре атака на противника, но сбърка при подаването и топката достигна до Хаким Зиеш той с прехвърлящ удар даде аванс за Мароко.

В 23-ата минута Ашраф Хакими изведе Юсеф Ен Несири, който реализира втория гол в двубоя, пращайки кълбото под плонжа на бившия вратар на Лудогорец - Борян.

Пет минути преди края на редовното време на първата част Сам Адекугбе напредна по левия фланг, центрира остро в наказателното поле на Мароко, където защитникът Найеф Ажер нямаше късмет и неспасяемо изпрати топката във вратата зад стража Ясин Буну.

В допълнителното време Ен Несири отново се разписа във вратата на канадците, но попадението не беше признато заради засада.

След почивката играта беше равностойна. В 57-ата минута удар на Алфонсо Дейвис не намери целта.

Точно 14 минути по-късно влезлият като резерва Атиба Хътчинсън се извиси над всички в наказателното поле и отправи изстрел с глава, но топката срещна напречната греда, а при добавката Алистър Джонсън изпрати кълбото в аут.

В заключителните минути на срещата Мароко не успя да реализира още едно попадение, след като пропусна да организира добри контри срещу канадците, които опитаха с всички сили да изравнят резултата.

Канада остана на последно място в групата, без нито една спечелена точка.

/МД/

Към 11:20 на 03.02.2023 Новините от днес

Заместник-председателят на Общински съвет Благоевград, Кирил Ваклинов, подписа приемо-предавателен протокол и предаде 2 бр. флаш-памет /оригинал/, съдържащи подписка в структуриран електронен вид за провеждане на местен референдум на територията на община Благоевград