site.btaДжон Иснър победи в маратон Кевин Андерсон, Тейлър Фриц се справи лесно с Джак Сок

Далас, 10 февруари (БТА).
Американецът Джон Иснър победи южноафриканеца Кевин Андерсон със 7:6 (1), 6:7 (7), 7:6 (5) на турнира АТП 250 в Далас с награден фонд 708 530 долара. Мачът бе маратонски за формата 2 от 3 сета и продължи 2 часа и 34 минути.
Иснър имаше нужда от 30 аса, за да продължи напред към четвъртфиналите. "Имаше много добра атмосфера на корта и съм много щастлив да продължа напред, особено, след като изгубих по този начин втория сет", каза американецът след мача. Той имаше мачбол при свой сервис във втория сет, но направи неочаквана двойна грешка, а след това загуби. Америкенецът спечели забележителните 89 процента от точките на първия си сервис.
В другия мач друг поставен американец - Тейлър Фриц, се справи със сънародника си Джак Сок с 6:1, 6:4. "Никога преди това не съм бил в подобна позиция и имах големи очаквания от себе си. Очевидно е, че очаквам да спечеля турнира", показа самочувствие Фриц, който за първи път влезе в Топ 20 на световния тенис.