site.btaОлимпиакос и ПАОК постигнаха трудни победи, но продължават към полуфиналите за Купата на Гърция

Атина, 10 февруари (БТА).
ПАОК (Солун), Олимпиакос и Панатинайкос се класираха за полуфиналите в турнира за Купата на Гърция, след като постигнаха трудни победи във вторите мачове от четвъртфиналите.
ПАОК се поздрави със запомняща се победа с 2:1 като гост над АЕК (Атина), отбелязвайки и двата гола в добавеното време на мача. Първата среща в Солун завърши при нулево равенство, а сега АЕК поведе с попадение на Андре Симоеш в 83-ата минута и "жълто-черните" се виждаха крайни победители.
Но в 4-ата минута на добавеното време Ясмин Куртич изравни с невероятно атрактивно попадение. Само след три минути румънецът Александру Митрица шокира домакините на Олимпийския стадион"Спирос Луис" и направи пълен обрат.
Олимпиакос пък беше загубил с 1:2 при гостуването си на Панайтоликос (Агринио) в първата среща и сега стигна до успех на свой терен със същия резултат, макар и да изтръпна в последните минути.
Олимпиакос откри резултата чрез привлечения от Пари Сен Жермен Бандигу Фадига в 6-ата минута. Гостите от Епир търпеливо чакаха своя шанс и в 85-ата минута Никос Карелис шокира домакините с изравнителен гол. Но Йоргос Масурас не беше казал последната си дума и в 92-ата минута вкара и изпрати срещата в продължение с изравнен общ резултат. И отново Масурас се намеси решаващо, отбелязвайки за 3:1 в 115-ата минута, когато гостите вече бяха останали с човек по-малко на терена.
Най-лесно беше за Панатинайкос, който се наложи с 1:0 като гост над втородивизионния Анагенисис Кардица и отива напред с общ резултат 5:0. Единственият гол във втората среща Себастиан Паласиос в 81-ата минута.
На полуфиналите ще се срещнат Панатинайкос и Ламия, както и Олимпиакос и ПАОК (Солун) в другата среща. Датите ще бъдат определени допълнително и за четирите срещи преди финала.