site.btaДжейсън Робъртсън вкара два пъти при числено превъзходство за победа на Далас срещу Нешвил в НХЛ

Ню Йорк, 10 феврурари (БТА).
Джейсън Робъртсън вкара два пъти при числено превъзходство и Люк Глендънинг се разписа в началото на последната третина за победа на Далас с 4:3 срещу Нешвил в мач от редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).
Рууп Хинц наниза 21-та си шайба за сезона и четвърта в мача за Старс, които влизат в серия от осем поредни мача срещу преки съперници в Централната дивизия. Джейк Йотингер пък спаси 20 удара на вратата на Далас и така неговият отбор спечели шести мач от последните си осем.
Мат Дюшен пък се разписа за 22-и път през сезона за отбора от Нешвил, който изравняваше при всяко попадение. Другите две бяха дело на Ели Толванен и Яков Тренин, докато Роман Йоси записа две асистенции. Юси Сарос завърши с 23 спасявания.
Алекс Дебринкет вкара гол и подаде за още два при победа на Чикаго с 4:1 срещу Едмънтън. Брендън Хагел, Дилан Стром и Кърби Дак също се разписаха за Блекхоукс, които прекратиха серия от три поредни загуби в Лигата. Марк-Андре Флюри пък спаси 40 удара и допусна гол само срещу Леон Драйзайтел.
Микаел Беклунд записа гол и три асистенции при победа на Калгари с категоричното 6:0 срещу лидера в Тихоокеанската дивизия Лас Ветгас. Джейкъб Маркстрьом спря 28 удара и поведе в НФЛ с осем шътаута през сезона, а Андрю Манджипани се разписа на два пъти. Матю Ткачук, Джони Годро и Елиас Линдхолм отбелязаха другите голове.
Флеймс изостават с пет точки от Голдън Найтс в дивизията и заемат временно четвъртото място. Пред тях с по една точка са Лос Анджелис и Анахайм.