site.btaАвстриецът Алесандро Хемерле спечели златния медал в мъжкия сноубордкрос на олимпийските игри в Пекин

Чжанцзякоу, 10 февруари (БТА).
Австриецът Алесандро Хемерле спечели златния медал в мъжкия сноубордкрос на олимпийските игри в Пекин.
28-годишният Хемерле, който е двукратен носител на Световната купа и световен вицешампион в дисциплината, спечели големия финал след фотофиниш.
Елиот Гронден от Канада взе среброто, а трети се нареди Омар Визинтин от Италия.
Хемерле беше едва 17-и преди четири години в Пьончан, а Гронден - 36-и.
Олимпийското трасе за сноубордкрос в Чжанцзякоу е с дължина 1310 метра и включва остри завои, ниски и високи части. Известно е, че спортът е непредсказуем и опасен, като често падат или се сблъскват един с друг, причинявайки си контузии.
Французинът Пиер Волтие, който триумфира в Пьончан преди четири години, не участва в Китай.
40-годишният американец Ник Баумгартнър остана на десето място.